Złoty Jubileusz 50-lecia Księdza Prałata Stanisława Kozy - 2013 r.

Złoty Jubileusz 50-lecia Księdza PrałataKsiądz Prałat Jubilat Stanisław Koza pełnił funkcje proboszcza w parafii Matki Bożej Łaskawej  w Siekierczynie od 1977 do 2008 roku, czyli 31 lat. Szczegóły jego pracy kapłańskiej i duszpasterskiej są opisane w kronice parafialnej.

W czasie uroczystości jubileuszowej ks. proboszcz podkreślił dwa ważne momenty to:

- budowa nowego kościoła

- ogromna praca w budowie kościoła żywego

Uroczystość złotego Jubileuszu odbyła się 3 maja 2013 r. w odpust parafialny Matki Bożej Królowej.

Złoty Jubileusz 50-lecia Księdza Prałata  Złoty Jubileusz 50-lecia Księdza Prałata  Złoty Jubileusz 50-lecia Księdza Prałata

Cała parafia Siekierczyna, chcąc okazać wdzięczność ks. prałatowi za ogromna pracę i wysiłek jaki włożył w posługiwaniu w parafii, chętnie włączyła się w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

Uroczystą Mszę św. o godz. 11.00 z ks. Prałatem koncelebrowało wielu zaproszonych kapłanów.

Kazanie wygłosił mający tu w parafii korzenie ks. dr Janusz Sondel.

Msza św. jubileuszowa miała bardzo podniosły charakter. Ksiądz dr Wiesław Piotrowski, dziekan dekanatu  Limanowskiego odczytał list gratulacyjny napisany na tej okazji przez Ks.  Bpa Ordynariusza.

Dzieci ze szkoły podstawowej dały krótkie przedstawienie, później poszczególne delegacje, służba liturgiczna, młodzież, dyrekcja szkoły, delegacja z rodzinnej parafii z Borzęcina, R. Parafialna, Caritas, Strażacy, R. Sołecka i wójt Gminy Limanowa składali życzenia i wręczali kwiaty.

Licznie zgromadzeni parafianie w kościele, także wielu wiernych z poza parafii, zaproszeni goście pięknie przeżyli te jakże podniosłą uroczystość.

Po Mszy św. i procesji wszyscy zgromadzeni na modlitwie odśpiewali dziękczynne Ciebie Boga wysławiamy.

Po zakończonej uroczystości w kościele, wszyscy zaproszeni goście spotkali się z Księdzem Jubilatem na przyjęciu w Mordarce.