Świątynia
lewo
prawo
Ogłoszenia Duszpasterskie.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę okresu zwykłego. Msze św. jak w każdą niedzielę.

2. W tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

• We wtorek – Wspom. Św. Jana Bosko kapłana.

• W środę – Nowenna do M.B.N.P. i Msza św. wspólnotowa, na którą intencje możemy składać do ostatniej chwili. O godz.: 16.30. – Różaniec – o przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy Różę: Św. Klary.

• W czwartek – I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Drugiego lutego przypada Święto liturgiczne Ofiarowania Pańskiego w Świątyni – Matki Bożej Gromnicznej. ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Msze św. o godz.: 8.00., 11.00 i o godz.: 18.00. Na Mszach św. błogosławieństwo świec, zwanych gromnicami. Wystawiamy je zapalone w oknach podczas burz oraz wkładamy w dłonie konającego. Chrystus – Światłość świata, oświeca nasze ciemne drogi, na których przewodniczy nam Jezusowa Matka Maryja. Ofiara w tym dniu przeznaczona jest na Zakony klauzurowe w naszej Diecezji.

• W piątek Wspom. św. Błażeja, po Mszy św. błogosławieństwo świec i gardła oraz poświęcenie owoców.

• I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Modlimy się w intencji Misji i Misjonarzy i na ten cel składamy ofiary, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

• Młodzież Klasy: VII, VIII – Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na Msze św. i modlitwę nowennową o Dary Ducha św. dla młodzieży.

• W piątek po Mszy Św. porannej udamy się do chorych.

• Spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca: każdego dnia przed wyznaczoną Mszą Świętą.

• W sobotę – Pierwsza sobota miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Wynagradzamy za grzechy jej Matczynemu Sercu. Modlitwa wynagradzająca za zniewagi wyrządzone M.B. z Różańcem o godz.: 15.00. O przewodniczenie modlitwie prosimy Różę: Św. Joanny Beretty Moli.

3. Nadchodząca niedziela – Wspom. św. Agaty – poświęcenie wody, chleba i soli ku czci św. Agaty. To pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna. Po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych według stałego porządku. Podczas nabożeństwa tradycyjnie składamy dobrowolne ofiary na misje.

4. Wszystkim Jubilatom, solenizantkom i solenizantom najbliższego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych, opieki swoich Patronów, zdrowia i ludzkiej życzliwości.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać!!!:

• za troskę o naszą Świątynię wyznaczonym Parafianom oraz za ofiarę.

• za ofiarę na Kościół pewnej rodzinie z naszej Parafii.

6. Bardzo prosimy w sobotę, kolejne osoby do posprzątania naszej Świątyni Państwa:

• Król Zofia, Król Marzena, Król Grażyna, Król Agnieszka, Król Magdalena.

7. Wychodząc z Kościoła zabierzmy z sobą czasopisma katolickie.

8. Ogłoszenie: W najbliższą niedzielę 05 lutego Sołtys Wsi Siekierczyna II zaprasza wszystkich mieszkańców do remizy OSP po odbiór nakazów płatniczych oraz worków na odpady, w godzinach od 8.30 do 13.00, Sołtys Wsi Siekierczyna II Pan Tomasz Pałka.

9. Intencje Mszalne:

10. Przed rozesłaniem: Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, te trzy: z nich zaś największa jest miłość". Dbając w naszym życiu du­chowym o te trzy cnoty, wciąż pamiętajmy, aby czerpać z Bo­żej miłości. Wszystkim życzymy dużo łask Bożych i błogosławieństwa Bożego na niedzielę i na cały tydzień. Uśmiechu, dobroci, życzliwości i smacznego obiadu.

Na ten piękny czas radosnego świętowania niedzieli i odpoczynku w gronie rodzinny i przyjaciół – Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi!!!

Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Odsłon:117270
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie