Rocznica i komunii Św.

ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

W  naszej  Parafii  - 7.05. 2017r. o godz. 11.00  odbyła się rocznica  I Komunii św. dzieci kl. III Szkoły Podstawowej. Każdy z nas ma rocznicę I Komunii św. Przypomnijmy sobie którą mamy rocznicę?

Syn Boży, nasz Pan, Jezus Chrystus, przychodząc na świat, przyjął postać dziecka, które czyniło postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi. On też później z miłością przyjmował dzieci i błogosławił je i mówił: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy Królestwo Boże.”

Drogie Dzieci! Rok temu przystąpiliście do Pierwszej Komunii św. Wspomnijmy dziś – dzień waszego chrztu. Zaraz po waszym urodzeniu rodzice i chrzestni prosili dla was o chrzest. Zobowiązali się do wychowania was w wierze i  życiu godnym Dziecka Bożego.

Dziękczynienie dzieci;

Panie Jezu, najdroższy mój Przyjacielu!  Spełniły się moje oczekiwania i pragnienia.

Dziś Dzień mojej Rocznicy Pierwszej Komunii św. piękny dzień mojego życia. Moje serce gości Ciebie, Panie Jezu.

Wierzę w to mocno moim maleńkim sercem. Ono bije dziś dla Ciebie. Ono żyje Tobą.

Jak szczęśliwy jestem, jakże Cię kocham, najdroższy mój Przyjacielu! Jak bardzo Cię kocham!

Za małe są moje usta. Ubogie są moje słowa... mój głos jest za słaby, aby wyśpiewać radość, miłość i szczęście, jakie ogarnia dziś moje serce. Weź więc, Jezu, moje serce... całe. Ono jest dzisiaj Twoje. Ono Ci samo wszystko powie, co czuje. Ono Ci powie, jak Cię kocham, mój Jezu.

W tym dniu radosnym, pełnym szczęścia przyjmij Jezu moje podziękowanie:

- za dar życia otrzymany od Ciebie i moich rodziców,

- za łaskę Chrztu św. i Twoje życie, które mi w ten czas dałeś,

- za dobrych rodziców i rodzeństwo, za dom rodzinny, ciepły i serdeczny,

- za każdą kromkę chleba, za każdy uśmiech,

- za każdą literkę i każde słowo, które umiem  przeczytać i napisać,

- za Boże Słowo poznane w domu i na religii, które mi mówi o Twojej miłości,

- za każdy pacierz i Mszę św., gdzie mogę do Ciebie mówić i Ciebie słuchać,

- za  przebaczenie mi moich grzechów i zapomnienie o  nich,

- za Twoje Ciało i Twoją Krew, które przyjąłem  w Komunii św.,

- za Twoją miłość, za Twoją przyjaźń, za szczęście, które mi dałeś,

Panie Jezu, zostań ze mną na zawsze. Nie pozwól, abym o Tobie zapomniał ani na jeden dzień. Bądź ze mną wszędzie - w domu, w szkole, w pracy i zabawie.

Pomóż mi uchronić Twoją przyjaźń i zachować czyste serce do końca mojego życia.