Misjonarz z Peru w naszej Parafii

Misjonarz z Peru, pochodzący z Grybowa -  Ks. Paweł Stec był gościem na niedzielnych Mszach Św. w Siekierczynie – 1. 10. 2017r. Podczas kazania mówił o swojej pracy wśród mieszkańców peruwiańskich wiosek, zamieszkujących dżunglę oraz wysokie góry Andy. Misjonarz mieszka na 3.500 m. n.p.m. Udaje się z posługą do wiosek i ludności tam mieszkających ponad 5.500 m. n.p.m. Przedstawiał ich wiarę, wspólnotę i codzienne życie gdzie pracuje od 3 lat na misjach.

W Słowie Bożym głoszonym w naszym Kościele przybliżał naszej wspólnocie realia posługi misyjnej wśród Indian. Zapraszał każdego do odkrycia, że misyjny nakaz Jezusa, by iść i głosić Ewangelię można realizować nie tylko w Peru. Każdy kto przyjął chrzest święty jest misjonarzem tak gdzie aktualnie żyje i dla tych, z którymi żyje.

Ks. Pawłowi – Misjonarzowi życzymy wiele łask i błogosławieństwa Bożego w pracy misyjnej i zapewniamy o naszej modlitwie i wsparciu.