Relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

W sobotę – 9.12.2017r. na Mszy Św. o godz.: 16.00. – jako Parafia Siekierczyna mieliśmy możliwość uczestniczyć w historycznym wydarzeniu w naszej Parafii.

Nasza Wspólnota Parafialna uczestniczyła w „Instalacji i wprowadzeniu” na stałe do naszej Świątyni Relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Wprowadzenia z kazaniem – dokonał Ks. profesor Jan Bartoszek z Tarnowa. Również w niedzielę Msze św. o godz.: 8.00 i 11.00 z kazaniem ks. Profesora.

Podczas Mszy Świętych w sobotę i w niedzielę relikwie stały na ołtarzu, a na koniec kapłan udzielił nimi uroczystego błogosławieństwa zebranym.

Następnie mieliśmy możliwość ucałowania relikwii po wszystkich Mszach Świętych. W przyszłości Relikwie bł. Jerzego zostaną na stałe umieszczone w naszej Świątyni Parafialnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Profesorowi za przybliżenie postaci bł. Jerzego, za Słowo Boże i za życzliwość dla naszej Parafii.