Kapelan Jego Świątobliwości

W Uroczystość Bożego Narodzenia biskup tarnowski Andrzej Jeż w katedrze przyznał wyróżnienia kościelne. Wśród Kapłanów wyróżnionych i odznaczonych przez Papieża Franciszka: „Tytułem Kapelana Jego Świątobliwości” jest: ks. Stanisław Koza – Parafia Siekierczyna.

W Kościele katolickim to jedna z podstawowych godności nadawanych zasłużonym kapłanom z całego świata, przez Papieża. Odznaczenie to jest dla duchownych diecezjalnych: Kapelan Jego Świątobliwości – przyznawane jest zasłużonym dla Kościoła kapłanom, którzy ukończyli 65 rok życia.

Kapelan Jego Świątobliwości nosi sutannę z fioletowymi guzikami i obszyciami, przepasaną fioletowym pasem. Jedyna obecnie istniejąca kapłańska godność honorowa nadawana przez Papieża.

Ks. Prałatowi wszyscy gratulujemy, cieszymy się z odznaczenia i  wyróżnienia. Życzymy Ks. Prałatowi – Kapelanowi Jego Świątobliwości – pięknych, wspaniałych lat w kapłaństwie i w duszpasterstwie w naszej Parafii.