Świątynia
  Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Świątynia
lewo
foto
prawo
KOLĘDOWANIA NADSZEDŁ CZAS…

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…”. Tymi słowami rozpoczęliśmy ŚWIĄTECZNY CZAS. Coroczne celebrowanie narodzin Bożego Dzieciątka to jedno z najbardziej uroczystych chwil, bo właśnie wtedy Jezus, który przyszedł na świat w Betlejemskim żłóbku, stał się największą nadzieją i miłością nas wszystkich.

Magiczną atmosferę czuć było tuż przed świętami – 22 grudnia w naszym Kościele parafialnym. Uroczystość szkolna stała się także uroczystością środowiskową. Swój występ uczniowie zaprezentowali na niedzielnej Mszy Świętej, dzieląc się jednocześnie radością z narodzin Dzieciątka Jezus. Wszyscy jesteśmy przecież Wielką Rodziną.

Wprowadzeniem do uroczystości był taniec aniołów. Ten zjawiskowy układ taneczny przedstawiły uczennice klasy V. Wykonaniu towarzyszyła nastrojowa muzyka, przygaszone światło oraz piękne stroje, mające przypominać świecące skrzydła. Wszyscy z zachwytem oglądali występ, który przeniósł widzów w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie nasi młodzi aktorzy przedstawili istotę zbliżających się świąt oraz odpowiedzieli na bardzo ważne pytanie: „Dlaczego obchodzimy Święta Bożego Narodzenia?”  Ukazali zwyczaje, które  mają swoją wieloletnią tradycję i głęboko ukryte znaczenie. Przybył także Mikołaj ze swoim pomocnikiem i ku wielkiemu zaskoczeniu nawet „sypnęło” śniegiem.

„Gdy Bóg się rodzi i moc truchleje najważniejsze jest to, co się w naszych sercach dzieje…”. To właśnie te słowa stały się przesłaniem skierowanym do wszystkich.
Aktorzy, z sercami w rękach, zaśpiewali świąteczną piosenkę jednocześnie składając życzenia.


Ks. Kazimierz Matusik

Odsłon:639 
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Siekierczyna 68
34-600 Limanowa
znajdz
Sprawdź na mapie

stat4u