Świątynia
  Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Świątynia
lewo
foto
prawo
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego - 17/18 listopad 2013 rok

Na  to ważne wydarzenie parafia przygotowywała się przez Rekolekcje św. od 14 listopada, które prowadził ks. prob. ze St. Sącza ks. prałat Marek Tabor.

  Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w parafii rozpoczęła się w niedzielę 17 listopada o 16.45.

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego  Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego

 Cała parafia zgromadziła się przed kościołem. Na parkingu ks. prałat i ks. prob. ucałowali obraz i w uroczystej procesji Twemu sercu… weszliśmy do kościoła. Uroczystej Mszy  św. przewodniczył ks. Infułat Zdzisław Sadko w koncelebrze z ks. dziekanem z Limanowej i kilkunastoma kapłanami z dekanatu. Tłumy wiernych wypełniły świątynię i plac przykościelny. Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się Adoracja P. Jezusa do godz. 24.00.  To był czas modlitwy, refleksji i sposobność ucałowania św. relikwii św. Faustyny i był. Jana Pawła II.

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego  Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego

  Na drugi dzień 18 listopada po Mszy św. rannej cały czas trwały modlitwy. Wzruszające było spotkanie Jezusa Miłosiernego z ludźmi chorymi u wielu osób było widać łzy.

 Po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, Mszy św. na zakończenie peregrynacji przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Janusz Sondel. Na pamiątkę tej niezwykłej uroczystości rodziny z parafii zabrały wcześnie nabyte, a teraz poświęcone obrazy Jezusa miłosiernego.

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego  Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego  Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego

  Trzeba dodać, że parafianie przeżyli te uroczystość bardzo. Przychodzili i trwali na modlitwie. Mam nadzieję, że będą dobre owoce.

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego  Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego

 Aby te ważne chwile, które przeżyliśmy w parafii upamiętnić, każdego 17 dnia miesiąca latem o godz. 21.00 , a zimą o godz. 15.00 odprawiamy drogę krzyżową, a w księdze łask która została po peregrynacji parafianie wpisują intencje, które na drodze krzyżowej staramy się przemodlić. Przyznam ,że intencji jest sporo, więc mamy nadzieję na dobre duchowe owoce.

Odsłon:3476 
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Siekierczyna 68
34-600 Limanowa
znajdz
Sprawdź na mapie

stat4u