Świątynia
lewo
prawo
Ogłoszenia Duszpasterskie.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024r.

1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. Msze św. jak w każdą niedzielę. Dzisiaj o godz. 11.00 – Rocznica I Komunii Świętej dzieci kl. IV Szkoły Podstawowej w naszej Parafii. Odpust w Łukowicy.

2. W tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

• Codziennie Nabożeństwo Majowe po wyznaczonej Mszy św. Pamiętajmy o Matce i polecajmy nasze rodziny, Parafię i Ojczyznę.

• W poniedziałekII dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św.: 8.00,  9. 30, 11.00 w Kościele i na Golcowie 17.00.

• W środęNowenna – Różaniec o godz.: 17.30. O przewodniczenie modlitwie prosimy Różę: Św. Faustyny.

• W czwartekŚwięto liturgiczne – Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

• W piątek – Wspom. NMP – Wspomożycieli Wiernych. Odpust w naszym Dekanacie w Parafii: Limanowa Sowliny.

3. Nadchodząca niedziela – to Uroczystość Trójcy Świętej.

4. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii św. Wielkanocnej. Każdy ochrzczony jest w sumieniu zobowiązany to przykazanie kościelne wypełnić poprzez spowiedź i Komunię św. w okresie Wielkanocnym.

5. W przyszłą niedzielę Dzień Matki – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkie mamy. Zmarłym by Bóg dał niebo, żyjącym by Błogosławił i otaczał opieką w codziennym życiu.

6. Wszystkim Jubilatom, solenizantkom i solenizantom najbliższego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych, opieki swoich Patronów, zdrowia i ludzkiej życzliwości.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać!!!:

• za troskę o naszą Świątynię wyznaczonym Parafianom oraz za złożoną ofiarę.

• za ofiarę na Kościół pewnej rodzinie.

8. W tygodniu zapraszamy na spotkania parafialne w/g stałego porządku.

9. Bardzo prosimy kolejne osoby do posprzątania naszej Świątyni Państwa:

• Florek Agata, Hutek Michalina, Janik Elżbieta, Wąsik Maria, Wąsik Małgorzata.

10. Intencje:

11. Zarząd oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z przekazaniem i poświeceniem nowo-pozyskanego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Część oficjalną rozpocznie Msza Św. w przyszłą niedzielę o godz.: 11.00. Po Mszy odbędzie się Uroczysty Apel na placu przed remizą. Od godz.: 15.00 zapraszamy na część kulturalno-rozrywkową.

12. Przed rozesłaniem:

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię" – to słowa psalmu, którymi dzisiaj modliliśmy się podczas Eucharystii. Ta modlitwa, mocą błogosławieństwa, niech odnowi i umocni na­sze serca.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Smacznego obiadu. Na szczęśliwy tydzień, przyjmijcie – Boże błogosławieństwo.

Odsłon:147509
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie