Świątynia
  Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Świątynia
lewo
foto
prawo
Z Parafii Siekierczyna 11 chłopców zostało Lektorami.

Dekanat limanowski ma 105 nowych lektorów.

Z Parafii Siekierczyna 11 chłopców zostało Lektorami.

25 listopada w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej odbyła się uroczystość błogosławieństwa nowych lektorów z niemal każdej parafii dekanatu limanowskiego. Przewodniczył jej ks. prał. Wiesław Piotrowski, kustosz bazyliki i dziekan tego dekanatu.

Chłopcy - przyszli lektorzy przygotowywali się do tego dnia na specjalnym kursie lektorskim, podczas którego mieli warsztaty liturgiczne, z Pisma św. i zasad prawidłowej wymowy, dykcji. Prowadził go wraz z współpracownikami ks. Janusz Psonak, ceremoniarz bazyliki, dekanalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Dzieła Powołań, opiekun ministrantów i lektorów. Wzięło w nim udział 105 chłopców.

Cieszymy się z tego, ponieważ zaangażowanie w posługę w kościele, bycie blisko jest także dla nich formacją. Powołanie do seminarium rodzi się zasadniczo stąd, a jeśli nie zostaną w przyszłości księżmi, to będą dobrymi mężami i ojcami - dodaje.

Limanowszczyzna słynie z wielkiej pobożności, mamy liczne silne rodziny, rodziny rozmodlone, a dzieci bardzo chętnie za wzorem rodziców i dziadków angażują się w życie Kościoła - zauważa ks. prał. Wiesław.

Zawraca także uwagę na to, jak ważna jest funkcja lektora. - Lektorzy przekazują słowo Boże, słowo pochodzące od naszego Pana i Zbawiciela, który zachęca każdego z nas do kroczenia drogą zbawienia, dlatego bardzo ważne jest to, ażeby byli do tego dobrze przygotowani, by przede wszystkim sami znali to słowo, byli jego świadkami, a wtedy bardziej zrozumiale usłyszą je i ci, którym je przekazują - dodaje.

W homilii zachęcał do częstej, nawet codziennej lektury Pisma św. nie tylko nowych lektorów, ale wszystkich. Warto kształtować swoje codzienne życie według Pisma św., wówczas nasza codzienność, nawet prozaiczne obowiązki nabiorą sensu. Słowo prowadzi nas do spotkania z Bogiem - mówił ks. Piotrowski.

Odsłon:2149 
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Siekierczyna 68
34-600 Limanowa
znajdz
Sprawdź na mapie

stat4u