Świątynia
  Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Świątynia
lewo
foto
prawo
Odpust 2017

UROCZYSTOŚĆ N.M.P. – KRÓLOWEJ POLSKI 3.05.2017r. Chociaż wiele państw i narodów uznało w Maryi swą opiekunkę, w naszej Ojczyźnie dokonało się to w sposób szczególny.

Po bohaterskiej obronie Jasnej Góry przed Szwedami król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej złożył uroczyste ślubowanie, oddając kraj pod władanie Maryi. W 1962 roku Papież Św. Jan XXIII ogłosił Maryję Królową Polski.

    Dzisiejsza uroczystość, obok religijnego charakteru, posiada również patriotyczny wydźwięk; jest to bowiem 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tym bardziej powierzajmy Maryi siebie i Ojczyznę. Po Mszy św. i ogłoszeniach nastąpi odnowienie Aktu Oddania NMP, Królowej Polski.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową w naszej Parafii ku czci Matki Bożej Łaskawej – Patronki naszej świątyni i Parafii. Dziś przeżywamy także 60 – Lecie NASZEJ PARAFII oraz 20 lecie Konsekracji naszej Świątyni Parafialnej. Suma o godz. 11. 00. Przewodniczył i Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych wygłosił Ks. Tadeusz Wojciechowski – Proboszcz Parafii: Szlachtowa.

Podziękowania Kierujemy do Ks. Tadeusza za przyjęcie zaproszenia i cieszymy się, że przewodniczył Sumie i wygłosił Słowo Boże – dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie.

  • Na ręce Ks. Dziekana naszego Dekanatu, Ks. Prałata dr Wiesława Piotrowskiego dziękujemy wszystkim Kapłanom według Godności: Księżom Prałatom, Proboszczom i wikariuszom i wszystkim pełniącym różne posługi w Parafiach.
  • Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom i Rodakom z naszej Parafii, z naszego Dekanatu i z okolicznych Parafii za tak liczny udział. Bóg zapłać za obecność i za wspólną modlitwę!!!

Składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!!!:

  • Ks. Prałatowi – Seniorowi Jubilatowi, który jest zawsze z nami i służy nam wszystkim w naszej Parafii od 40 lat.
  • Pani Kościelnej, Panu Organiście.
  • Liturgicznej Służbie Ołtarza – Ministrantom i Lektorom.
  • Młodzieży z Grupy Apostolskiej i naszej Scholi, Służbie Maryjnej.
  • Za asystę na procesję; za przygotowanie sztandarów, feretronów, baldachimu – dzieciom z klasy III przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym,
  • Pocztom Sztandarowym, Orkiestrze,
  • Naszej Straży OSP Siekierczyna, którzy zawsze są – to jest to.
  • Serdeczne Bóg zapłać !!!
Odsłon:1215 
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Siekierczyna 68
34-600 Limanowa
znajdz
Sprawdź na mapie

stat4u