Świątynia
  Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Świątynia
lewo
foto
prawo
Kolędnicy Misyjni 2017

Hasło kolędy misyjnej 2017.

ROZESŁANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

Św. Szczepan, którego męczeńską śmierć dzisiaj wspominamy, jako pierwszy oddał życie za wiarę w Chrystusa. Odwaga i wierność, z jaką wytrwał przy Jezusie, są dla nas bodźcem, abyśmy i my konsekwentnie dawali świadectwo o Ewangelii.

Swoim świadectwem chcą dzielić się z nami kolędnicy misyjni - „mali misjonarze”, którzy w diecezji tarnowskiej już od 25 lat poprzez trud kolędowania głoszą Dobrą Nowinę. Dlatego z wdzięcznością za ten jubileusz wyruszą z tegorocznym hasłem: „E gonda Nzapa e mu singila” – „Tobie, Boże, dzięki, chwała”.

Po Mszy św. o godz. 11.00 – rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy odwiedzą domy i rodziny naszej Parafii z krótką kolędą, zbierając ofiary, aby pospieszyć z pomocą dzieciom.

Hasło tegorocznej kolędy misyjnej to „Tobie Boże dzięki, chwała!"  W każdym odwiedzonym miejscu kolędnicy zostawią pamiątkę.

Pamiątka – jest to symboliczny znak wdzięczności od dzieci, którym z pomocą przyjdą tegoroczni Kolędnicy.

Niech trud kolędowania podjęty przez małych misjonarzy (dzieci i młodzieży naszej Parafii) obudzi w naszych sercach zapał misyjny i uzdolni nas do niesienia pomocy materialnej dzieciom: z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Brazylii, Boliwii oraz Syrii i Libanu, którym pomagają tegoroczni kolędnicy.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, uczestnikom i ofiarodawcom!!! Za przyjęcie i ofiarę, która jest znakiem otwartego serca – składamy gorące Bóg zapłać każdej rodzinie!!!.

 

Kolędnicy Misyjni udadzą się w następujące rejony naszej Parafii: SIEKIERCZYNA w dniu: 26.12.

1. Rejon: Przyszowa i Osiedle Wojtasów: Grupowy: Król Marta.  

2. Rejon: Morgi – Siekierczyna: Grupowy: Lis Marzena.  

3. Rejon: Rynek I: Grupowy: Młynarczyk Dariusz.  

4. Rejon: Rynek II, Lisia Góra, Siek. Dolna: Grupowy: Hebda Klaudia.

5. Rejon: Kunówka i Podbrzezina: Grupowy: Biernat Anna.

6. Rejon: Morgi – Stara Wieś, Golców, Brzeg: Grupowy: Hybel Anna.

7. Rejon: Roztoka – Strona Lewa i Prawa: Grupowy: Postrożny Patrycja.

8. Rejon: Potoki: : Grupowy: Saczka Karolina.

 

 

Modlitwa rozesłania kolędników misyjnych

K: Wspomożenie nasze w imieniu Pana.

W: Który stworzył niebo i ziemię.

K: Módlmy się:

Prosimy Cię, Panie Boże, pobłogosław + te dzieci, które jako kolędnicy misyjni pragną z radością głosić wieść o narodzeniu Twojego Syna. Niech zaniosą Twoje błogosławieństwo do wszystkich domów naszej parafii, a dla tych, którzy je przyjmą, niech stanie się ono źródłem otwarcia na ludzi nieznających Ewangelii. Niech uwrażliwiają nasze serca na potrzeby dzieci, które Ciebie nie znają, żyjąc w nędzy duchowej i materialnej.

Niech to kolędowanie zbliży nas wszystkich do Chrystusa i przez to przyczyni się do poznania Twojej miłości przez dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Brazylii, Boliwii oraz Syrii i Libanu.

Prosimy Ciebie Boże Ojcze o to przez Twojego Nowonarodzonego Syna Jezusa  Chrystusa.  Amen.

Odsłon:930 
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Siekierczyna 68
34-600 Limanowa
znajdz
Sprawdź na mapie

stat4u