Świątynia
  Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Świątynia
lewo
foto
prawo
Jubileusz 56 lecia Kapłaństwa Ks. Prałata i Kolegów Kapłanów z rocznika Święceń 1963.

Czcigodni Kapłani Jubilaci!

Kapłaństwo to sakrament miłości, ofiarności i służby. Sakrament ten jest wielkim darem, a staje się pięknym gdy zostaje przyjęty, realizowany gdy kapłani zechcą się nad nim natrudzić, dla niego wypalać, uświęcać do końca.

Kapłan jak Chrystus oddaje swoje życie za powierzony sobie lud. Jest Światłem świecącym w ciemnościach, które nie gaśnie- wybraniec Boży nie boi się czekających go trudności, tego co człowieka zniechęca i przestrasza.

Dzisiaj mija 56 lat od chwili gdy Jezus Chrystus spojrzał na Was, Czcigodni Kapłani i uczynił rybakami serc ludzkich. Z ufnością przyjęliście powierzone zadanie pójścia za Chrystusem, naśladowania Chrystusa, którego obraliście za najwyższą wartość życia podążając drogą świętości.

Dzisiaj w sposób szczególny dziękujemy Wam Czcigodni Kapłani za wierne trwanie w świadectwie dyspozycyjności wobec Boga w pójściu tak jak Maryja za Jezusem i złożenia w Nim wszelkiej nadziei. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi, udziela obfitych łask, wspiera i umacnia, a Pani Nasza Łaskawa otacza swą opieką, wyprasza łaski u stóp Jezusa Chrystusa. Niech przedłuża lata życia, darzy zdrowiem, pozwoli dalej tak owocnie służyć Kościołowi.

Tego z całego serca życzą parafianie Siekierczyny.

Szczęść Boże.

Odsłon:703 
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Siekierczyna 68
34-600 Limanowa
znajdz
Sprawdź na mapie

stat4u